Hakkımızda

.

Avukat Erdem Özcan, 1980 Erzurum doğumludur, 2011 yılında Avukat ortaklığından ayrılarak kurduğu Özcan Hukuk Bürosu ile meslek hayatına bağımsız olarak devam etmektedir. Hukuk bürosunda aile hukuku öncelikli olmak üzere avukatlık ve danışmanlık hizmeti verilmektedir. 


Avukat Erdem Özcan, avukatlık mesleğine derin bir saygı ve özveri ile bağlıdır. İşini bizzat, yoğun ve dikkatli bir şekilde yürüterek, müvekkillerinin beklentilerini en iyi şekilde karşılamak için çaba göstermektedir. Onun için avukatlık faaliyetleri sadece bir iş değil, aynı zamanda bir sorumluluk ve hizmet anlayışıdır.


Ankara'nın merkezi konumlarından biri olan Çankaya'da, Mithatpaşa Caddesi'nde bulunan Avukat Erdem Özcan Avukatlık Ofisi, hukuki anlaşmazlıklarda uzmanlaşmış bir ekip tarafından yönetilmektedir. Tarafların dava ve danışmanlık talebi, avukatlık mesleki ilkeleri ve etik değerler gözetilerek ele alınmaktadır. Müvekkillerine en iyi hizmeti sunmak ve adaletin tecellisine katkıda bulunmak için samimi bir çaba göstermekteyiz.


Çalışma prensibi öncelikle müvekkillerin taleplerini ve ihtiyaçlarını, avukatlık mesleğinin onuruna yakışır şekilde üst düzeyde karşılayabilmektir. Gizlilik ilkelerine ve meslek kurallarına bağlı kalınarak davalar, titizlik içerisinde sürdürülmektedir. Özellikle boşanma davalarında güven ilişkisinin ve iletişimin eksiksiz sağlanmasının önemi karşısında, yargılama aşamasında oluşan gelişmeler ve dava dosyalarına ilişkin çalışmalar, anlık olarak müvekkiller ile paylaşılmaktadır. 

 

Erdem Özcan, Aile hukuku üzerine yapılmış olan birçok panel ve konferansta yer almıştır. Genç meslektaşlarına yol göstermesi açısından boşanma davaları üzerine el kitabı hazırlamaktadır. 

 

Aynı zamanda şiddet ve istismar mağduru kadın ve çocuklara destek olmak üzere kurulmuş olan Ankara Barosu Gelincik Merkezi’nin gönüllü uzman avukatlarından birisi olarak da sosyal sorumluluk projesine belli bir dönem destek verilmiştir.

 


"Eğer hukuki bir sorunla karşı karşıyaysanız veya danışmanlık ihtiyacınız varsa, Avukat Erdem Özcan ve ekibi size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. Güvenilir, etik ve uzman bir hukuk hizmeti için bizimle iletişime geçin."
Sektörün Yıldızları Programına 
Konuk Olduk (Yayın Yılı 2014)


Sektörlerinde önde gelen isimlere yer verilen sektörün yıldızları programına konuk olduk. Programda boşanma davaları üzerine yapmış olduğumuz röportajda boşanma dava sürecini, aile hukukundan kaynaklanan (Anlaşmalı Boşanma, Çekişmeli Boşanma, Nafaka, Velayet) davaları, genel boşanma nedenlerini değerlendirdik. Proğramda genel boşanma nedenleri ve özellikle Ankara’da boşanma davası oranlarının artmasına ilişkin istatiksel bilgileri paylaştık.ADİL NAFAKA İÇİN 5 ÖNERİ 
TÜRKİYE GAZETESİ

11.10.2018
Adil nafaka için 5 öneri başlığıyla 11.10.2018 Tarihli Türkiye Gazetesinde yayınlanan röportajımızda 1988’deki düzenleme sonrasında süresiz hale getirilen nafaka sistemindeki son gelişmeleri değerlendirdik. 

Yazımızın aynı gazetenin internet gazetesinde yayınlanan haberini okumak için tıklayınızANKARA HUKUK OFİSİNE NASIL ULAŞIRIM ?
BOŞANMA DAVALARINA İLİŞKİN YAZILARIMIZ