Hakkımızda

.

Avukat Erdem Özcan, 1980 Erzurum doğumludur, 2011 yılında kurduğu Özcan Hukuk Bürosu ile meslek hayatına bağımsız olarak devam etmektedir. Hukuk bürosunda aile hukuku öncelikli olmak üzere avukatlık ve danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Çalışma prensibi öncelikle müvekkillerin taleplerini ve ihtiyaçlarını, avukatlık mesleğinin onuruna yakışır şekilde üst düzeyde karşılayabilmektir. Gizlilik ilkelerine ve meslek kurallarına bağlı kalınarak davalar, titizlik içerisinde sürdürülmektedir. Özellikle güven ilişkisinin ve iletişimin eksiksiz sağlanmasının önemi karşısında kurmuş olduğu ve Türkiye’de bir ilk olan bilgilendirme sistemi sayesinde, yargılama aşamasında oluşan gelişmeler ve dava dosyalarına ilişkin çalışmalar, SMS aracılığı ile anlık olarak müvekkiller ile paylaşılmaktadır.

Erdem Özcan, Aile hukuku üzerine yapılmış olan birçok panel ve konferansta yer almıştır. Genç meslektaşlarına yol göstermesi açısından boşanma davaları üzerine el kitabı hazırlamaktadır.

Aynı zamanda şiddet ve istismar mağduru kadın ve çocuklara destek olmak üzere kurulmuş olan Ankara Barosu Gelincik Merkezi’nin gönüllü uzman avukatlarından birisi olarak da sosyal sorumluluk projesine destek vermektedir.


Sektörün Yıldızları Programına 
Konuk Olduk

Sektörlerinde önde gelen isimlere yer verilen sektörün yıldızları programına konuk olduk. Programda boşanma davaları üzerine yapmış olduğumuz röportajda boşanma dava sürecini, aile hukukundan kaynaklanan (Anlaşmalı Boşanma, Çekişmeli Boşanma, Nafaka, Velayet) davaları, genel boşanma nedenlerini değerlendirdik.


Proğramda genel boşanma nedenleri ve özellikle Ankara’da boşanma davası oranlarının artmasına ilişkin istatiksel bilgileri paylaştık.

BOŞANMA AVUKATINDAN 
ADİL NAFAKA İÇİN 5 ÖNERİ
TÜRKİYE GAZETESİ
11.10.2018Boşanma avukatından adil nafaka için 5 öneri başlığıyla 11.10.2018 Tarihli Türkiye Gazetesinde yayınlanan röportajımızda 1988’deki düzenleme sonrasında süresiz hâle getirilen nafaka sistemindeki son gelişmeleri değerlendirdik. Yazımızın aynı gazetenin internet gazetesinde yayınlanan haberini okumak için tıklayınız


YAZILARIMIZ