Ankara aile mahkemeleri taşındı

.

Son günlerde müvekkil ve danışanlarımız Ankara aile mahkemelerinin taşınması nedeniyle mahkemelerin yeri konusunda sorun yaşamaktadır. Kuruluş tarihinden beri Ankara Sıhhiye merkez adliyesinde bulunan aile mahkemeleri 2021 yılı ağustos ayında yeni ek binasına taşınmıştır.

 

Ankara merkez adliyesin ’de 20 aile mahkemesi bulunurken söz konusu mahkemelere 10 aile mahkemesi daha eklenerek 30 Aile Mahkemesi ek hizmet binasında hizmet vermeye başladı, taşınma işlemin hızlı olması karşısında adli işlemlerde bir aksamaya sebebiyet vermemesi açısından bir süre sıhhiye merkez adliyesinde dava açılması, dilekçe kabulü gibi işlemler yapıla bilmekteyken 06.09.2021 tarihinden itibaren tüm işlemler yeni ek hizmet binasında gerçekleştirilecektir.

 

Söz konusu taşınmaya bağlı olarak son günlerde müvekkil ve danışanlarımız Ankara Aile Mahkemelerinin nerede olduğu konusunda sıklıkla tarafımıza ulaşmaktadır.  Tabii ki dava ve işlemlerin aksamaması açısından bu durum önem arz etmektedir. Zira özelikle avukatsız olarak duruşmalarını takip etmeye çalışan vatandaşlarımızın duruşmalarını kaçırması, davalarının düşmesine neden olabilecek, yine dilekçelerini süresinde teslim edilememesi hak kayıplarına neden olabilecektir.

Ankara aile mahkemelerinin nerede olduğuna ilişkin detaylı bilgi de maalesef bulunmamaktadır. Bu tüm bu hususları gözeterek huzurda ki yazımızı hazırlama zorunluluğu doğmuştur.


 
Ankara aile mahkemeleri yapılan yapılandırma neticesinde Söğütözün’de bulunan bir binaya taşınmıştır, 4 Nolu Ek Hizmet Binası olarak adlandırılan adliye binasında aynı zamanda Ticaret Mahkemeleri, Çocuk Mahkemeleri ve Tüketici Mahkemeleri de bulunmaktadır. Ankara adliyesi 4 numaralı ek hizmet binasının konumu için burayı tıklayın Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yazın.

Yorum Yaz